Filtertube ®
PDF İNDİR VİDEO İZLE

Filtertube® temel olarak arıtma proseslerinde susuzlaştırma işleminde ve kum dolgusu yapılarak sahil-kıyı korumada kullanılırlar. Bu sayede birçok alanda kullanılmaktadır. Bu alanlar maden atıklarının bertarafı, sondaj çamurlarının arıtılması, sahil ve kıyı koruma, göl ve baraj temizliği , endüstriyel atık su arıtma ve belediye uygulamaları olarak öne çıkmaktadır.

Su arıtmada susuzlaştırma prosesinde çamur, partikül boyutlarına bağlı olarak flokülantlı veya flokülantsız olarak Filtertube® susuzlaştırma tüplerine pompalanır. Doldurma işlemi sırasında ve sonrasında su, katı parçacıklar düşük nem içeriğine sahip jeotekstil tüpler içinde tutulurken, geotekstil boyunca dağılır. Daha sonra, çamur hacmi önemli ölçüde azalır ve büyük miktarda bertaraf işlemi yapılmış olur. Filtertube® kurulumu ve kullanımı çok maliyetli değildir ve zaman açısından avantaj sağlamaktadır.

Genel olarak çamur, çamur partikül boyutlarına bağlı olarak flokülantlı veya flokülantsız olarak Filtertube® susuzlaştırma tüplerine pompalanır. Doldurma işlemi sırasında ve sonrasında su, katı parçacıklar düşük nem içeriğine sahip jeotekstil tüpler içinde tutulurken, kumaş boyunca dağılır. Daha sonra, çamur hacmi önemli ölçüde azalır ve büyük miktarda sökme ve imha çalışmaları kaydedilir. Ayrıca, Filtertube® kurulumu ve kullanımı çok maliyetli değildir ve zaman açısından etkilidir.

Filtertube®, which are made of polypropylene (PP) woven geotextiles with high tensile and seam strength, can contain a large volume of sludge. The geotextiles have outstanding permeability and optimal aperture sizes to ensure high solid retention rate and dewatering efficiency simultaneously. In view of the types of treated sludge and flocculants added in, Filtertube® dewatering tube series offer various woven structures of composing fabrics to achieve specific filtration properties.

Filtertube® susuzlaştırma tüpleri, akredite laboratuarlar tarafından gerçekleştirilen çok sayıda iç ve dış mekan testleri ile kanıtlanmış aşınma, ultraviyole ışığı, oksidasyon, asit, alkali ve biyo-dekompozisyona karşı yüksek dirençler dahil olmak üzere mükemmel dayanıklılığa sahiptir. Filtertube® kalitesi, ISO 9001:2015 sertifikalı kalite kontrol ve güvence süreci ile sağlanır.

Filtertube® susuzlaştırma tüpleri, yüksek kalite ve uygun maliyetli özel tasarımlı olarak mevcuttur. Ayrıca, Geomea Muhendislik, susuzlaştırma sistemi tasarımı, tesis ve ürün seçimi, kurulum ve arıtma işlemlerini de içeren çeşitli su arıtma ihtiyaçlarına göre optimize edilmiş çözümler sunmak için teknik destek sağlamaktadır. Filtertube® kullanımının faydaları aşağıdaki gibi özetlenmiştir: